Technológia

V súčasnosti na našom trhu existujú dve základné metódy na čistenie kobercov. Všetky firmy na Slovensku čistia koberce extrakčnou metódou, ktorá je založená na princípe postriekania povrchu kobercov rôznymi pracími prostriedkami a následne s použitím rôznych typov vysávačov odsatiu všetkých rozpustných nečistôt z povrchu koberca. Táto metóda nedokáže odstrániť všetky nečistoty z koberca, najmä tie, ktoré sú obsiahnuté v hĺbke vlákna, ako roztoče, huby, plesne a rôzne mikroorganizmy, ktoré síce nevidíme, ale škodia nášmu zdraviu, a vyvolávajú nepríjemný zápach.

My Vám ponúkame na slovenskom trhu jedinečnú a originálnu metódu prania kobercov

Jedná sa o dôkladné hĺbkové čistenie (pranie) koberca. Túto metódu, ktorá zabezpečí vypranie až 95 % nečistôt obsiahnutých v koberci, poskytuje v plnom rozsahu len naša spoločnosť, a zaručuje najlepšie výsledky v oblasti čistenia kobercov.


Celý proces prania kobercov pozostáva z nasledovných krokov:

 1. Preberanie koberca - kontroluje sa design, typ vlákna, povaha nečistôt a prípadné škody.
 2. Suché čistenie - plnoautomatický stroj bez námahy odstraňuje z koberca blato, špinu, srsť, vlasy a ostatné nerozpustné nečistoty.
 3. Pranie - plnoautomatický stroj s vodnými tryskami bezpečne, ale zároveň účinne odstraňuje všetky nečistoty z celého koberca. Táto metóda je bezpečná pre vlákna koberca.
 4. Odstreďovanie - takmer všetka voda sa odstráni v špecializovaných odstredivkách.
 5. Sušenie - koberce sa dosušia v klimatizovanej komore, v ktorej počítač vyberie optimálnu teplotu a vlhkosť.


Na záver samozrejme vykonávame kontrolu kvality – koberec sa ešte raz skontroluje, či boli odstránené všetky nečistoty, takže svoj koberec dostanete čistý a suchý.

 

Predbežná cenová kalkulácia

Obmedzenie : jeden rozmer koberca musí byť maximálne 2,5m.
Pre 2 a viac kusov kobercov nás kontaktujte prosím telefonicky.

Obrázok Tovar Hlasovať Cena
Koberec - cena za 1m2 = 4,99 €
Koberec - cena za 1m2 = 4,99 € 0,05 € za kus

 

Dôležité upozornenia

Vznik nižšie popísaných závad nie je možné akokoľvek ovplyvniť technologickým postupom prania kobercov, záleží iba na kvalite daného výrobku a miery jeho opotrebenia.

 1. Pri praní nie je možné z kobercov  úplne odstrániť silné farebné škvrny (napr. káva, čaj, cola, farby) škvrny od lepidiel a lepkavých substancií,  staršie škvrny od moču, mastné škvrny a niektoré sfarbenie neznámeho pôvodu. V niektorých prípadoch môže dokonca dôjsť k zvýrazneniu starých škvŕn z koberca.
 2. Pri prvom čistení vlnených kobercov môže dôjsť k miernemu poklesu ich objemu (výška vlákna atď.).
 3. Opotrebené miesta na kobercoch (napr. odtlačené miesta od nábytku apod.), sa môžu po praní ešte viac zvýrazniť. Praním nie je možné renovovať koberec do pôvodného stavu, to sa tiež týka vyblednutých farieb.
 4. Lepené časti koberca sa môžu po praní odlepovať od podkladovej vrstvy, resp. vlniť, lepidlo sa môže lámať, odlupovať alebo drobiť, záleží na kvalite použitých materiálov.  Značný vplyv má tiež miera opotrebenia koberca.
 5. Nezakončené vlákno sa môže po praní rozplietať, prevažne pri vlnených kobercoch alebo kobercov s dlhým vlasom.
 6. V prípade, že koberec je nadmieru znečistený a nebol pravidelne čistený, nemusí dôjsť k úplnemu odstráneniu všetkých nečistôt, efekt čistenia nie je zaručený.
 7. Koberec znečistený moľami, exkrementmi, plesňou apod. sa v mieste znečistenia môže rozpadať.
 8. Zmena odtieňu farby môže byť spôsobená vonkajšími vplyvmi UV žiarením, materiál ztráca pôvodnú farbu, a po praní koberca sa môže táto vada ešte zvýrazniť (nestálosť farbenia)
 9. Prepravná fólia, do ktorej je koberec zabalený, slúži iba k preprave, neskladujte koberec dlhú dobu v ochrannej fólii, pretože môže dôjsť k zapareniu.

 

Smelo sa pýtajte, radi vám odpovieme

Required *